Hotel + przelot w cenie

All inclusive przy spocie kitesurfingowym!

Jednie 100 metrów od szkoły KiteMotion

od 4800 zł

(za osobę / 9 dni)

Przepiękny resort **** wykonany w stylu Swahili. Tropikalny ogród z bujnymi baobabami zachęca okoliczne małpy do przesiadywanie tuż przed balkonem Twojego pokoju! Leżaki z widokiem na ocean, prywatne zejście do plaży, kilka basenów to wszystko sprawia, że resort jest idealnym miejscem na  kite'owy urlop, bo cóż może być bardziej pięknego niż komfortowe zakwaterowanie na spocie? Zdjęcia zakwaterowania znajdziesz poniżej.

Termin: możliwe 9, 11, 14, 16 dni!

 • Bogata oferta wyjazdowa od grudnia do marca! poniżej więcej informacji o hotelu

Cena zawiera:

 • Przelot na trasie Warszawa - Mombasa - Warszawa.
 • Nocleg w Hotelu 4* przy pudrowej plaży.
 • Wyżywienie w formule All inclusive.
 • Tour operatorzy : Rainbow Tours i Tui
 • Przejazd: lotnisko hotel lotnisko

Cena nie zawiera:

 • Wizy wjazdowej do Kenii, koszt 40€ lub 50$ od 01.01.2021 wyrabiamy samodzielnie online
 • Serwisów szkółki tj. lekcji, wypożyczeń przechowania sprzętu i rescue,
 • Prywatnego transportu do hotelu. Idealne rozwiązania w przypadku jeżeli chcesz dotrzeć do hotelu szybciej i przed całą grupą Rainbow.

Dlaczego Kenia?

Diani to najpiękniejsza, nieskończenie długa plaża pokryta drobnym, śnieżnobiałym piaskiem. Stały wiatr, błękitna i ciepła woda – to zdecydowanie wymarzone miejsce do nauki kitesurfingu. Prócz super warunków do uprawiania kitesurfingu  oraz egzotycznej scenerii doświadczycie niezapomnianych wrażeń na afrykańskiej sawannie. Najlepsze safari w królestwie dzikich zwierząt wraz z kitesurfingiem w lazurowych wodach Oceanu Indyjskiego sprawiły, że Kenia stała się jedną z ciekawszych destynacji kitesurfingowych na świecie.

 

Zakwaterowanie. 

Ważne!  podczas wyszukiwania oferty niezwykle ważne by zamówić Neptune Village, Neptune Boutique albo Neptune Paradise! Zlokalizowane na Galu Beach!

 • możemy dla Ciebie wyszukać najlepsze oferty wyjazdowe, żeby mieć pewność że szybko i sprawnie dolecisz do nas na miejsce!

 

Wyżywienie: formuła All inclusive

Przelot: bezpośredni lot na trasie Warszawa - Mombasa - Warszawa. Istnieje także możliwość wylotu z Katowic.

 

Atrakcje: Zaletą tego miejsca jest zdecydowanie położenie względem spotu kitesurfingowego! z basenu lub leżaka obserwujesz całą akcję na wodzie! W hotelu znajdują się 2 restauracje i kilka barów. Do dyspozycji gości : baseny, kidsclub, wifi, strefa rozrywki, biblioteka, disco club, usługa medyczna, tenis stołowy, tenis ziemny i wiele innych.

 

Co warto zabrać. Przejściówki do gniazdek angielskich, repelant Mugga lub inny, buty neoprenowe dla osób początkujących, koszulę z długim rękawem jeżeli wybierasz się na safari.

 

Waluta. Zabieramy dolary wydane po 2006 roku, lub euro. Na miejscu nie ma problemu z wymianą waluty.

 

Karty. Visa, MasterCard, American Expres

 

Uwaga! w Kenii obowiązuje całkowity zakaz używania plastikowych reklamówek, by uniknąć nieprzyjemności na lotnisku prosimy nie wwozić ich do kraju.

 

 

Zdjęcia ze spotu

Wypożyczenie sprzętu

nie masz sprzętu? wypożycz go od nas!

Jak wypożyczyć sprzęt? 

Sprzęt kitesurfingowy wypożyczamy osobom posiadającym kartę IKO z osiągniętym poziomem 2. W przypadku braku karty istnieje możliwość weryfikacji umiejętności oraz wystawienia karty przez naszego instruktora. System ten jest stosowany dla zapewnienia bezpieczeństwa klientów jak również dla pewności KITEMOTION, że wypożyczający są zdolni do posługiwania się sprzętem. Latawce i deski są wypożyczane na klienta. Klient zostanie obciążony kosztami napraw uszkodzeń wynikających z użytkowania niezgodnego z przeznaczeniem. 

Charakterystyka Spotu

Diani Beach to przepiękna biała plaża, ciągnąca się na południowym wybrzeżu od Mombasy. Nasza szkoła zlokalizowana jest w części Diani / Galu blisko Neptune Hotels. Naszym zdaniem zdecydowanie jest to najlepszy odcinek plaży ze względu na różnorodność spotów do kitesurfingu.

Kiedy przyjechać?

Wyróżniamy dwa sezony wiatrowe, łącznie 6 - 7 miesięcy wiatru. Szkoła KITEMOTION otwarta jest każdego roku od grudnia do pierwszej połowy marca, a także w drugim sezonie od czerwca do pierwszej połowy września, wtedy właśnie warunki do uprawiania kitesurfingu są najlepsze.

Wiatr i temperatury:

Grudzień - pierwsza połowa marca.  Wiatr z północy o sile średnio 18-22 węzły. Wieje bezpośrednio znad oceanu, jest równy i pewny. Jest to kenijskie lato więc temperatury są bardzo wysokie, zarówno woda jak i powietrze mają powyżej 30+ , do tego dochodzi wysoka wilgotność. Czysto niebo, spokojne morze. Woda bardzo ciepła, nie ma potrzeby pływania w piance.

Czerwiec - pierwsza połowa września. Wiatr z południa o sile od 12 do 28 węzłów. Od maja do lipca pojawiają się fale do wave'a, w tym samym okresie występują też deszcze.  Temperatura 25+ (zarówno wody jak i powietrza) ale zdarzają się też chłodniejsze dni, polecamy zabrać koszule z długim rękawem, krótką piankę.

Charakterystyka spotu przed szkołą KITEMOTION: 

Biała, pudrowa plaża, jej szerokość zależy od pływów.  Szkolenia odbywają się w wodzie do pasa, tuż przy lini brzegu. Przy odpływie spot robi się super płaski, przy przypływie wchodzi lekki czop. Obok naszej szkoły tworzy się przepiękny sand bank z super płaską wodą, to ulubione miejsce wszystkich osób ćwiczących freestyle.

Dlaczego szkoła KiteMotion?

 • Szkoła wyposażona jest w najnowszy sprzęt topowych marek! Nowy sprzęt to gwarancja bezpieczeństwa i satysfakcji naszych klientów.
 • Jedyna szkoła posiadająca profesjonalne Rescue
 • Będąc gościem naszej szkoły w pakiecie dostajesz usługę Beach Care czyli obsługę naszych szkółkowych pomocników. Nasz team codziennie zadba o prawidłowe przygotowanie Twojego sprzętu oraz bezpieczne startowanie i lądowanie latawca. Na koniec pobytu umyjemy także Twoje latawce. Brzmi jak marzenie?
 • Doświadczona kadra instruktorska, to gwarancja szybkiego progresu. Wszyscy nasi instruktorzy mają certyfikaty międzynarodowych organizacji oraz spore doświadczenie w nauczaniu na zagranicznych spotach kitesurfingowych.
 • Znając Kenię jak własną kieszeń mamy dostęp do najlepszych ofert wyjazdów na Safari. Pomożemy Ci poznać ten piękny afrykański kraj nie tylko od strony położonych nad oceanem plaż, ale też jego dzikiej i niespotykanej nigdzie indziej przyrody.
 • Indywidualne podejście do kursanta, bardzo dobrze przygotowana szkoła oraz przyjazna atmosfera sprawią, że chętnie do nas wrócisz!
 • Uczymy według standardów International Kiteboarding Organization, po skończonym kursie otrzymasz kartę IKO uprawniającą do wypożyczenia sprzętu na całym świecie.
Zadbaj Przed Wyjazdem

Wiza turystyczna

Wizę turystyczną możesz wyrobić na lotnisku po wylądowaniu w Kenii. Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy.

koszt 40€ / osoba.

koszt 50$ / osoba.

Możemy także wyrobić wizę przed Twoim wyjazdem, procedura wizowa w Polsce kosztuje 270 zł.