Informacje Kenia

Spot uzależniony jest od pływów, bardzo bezpieczny kierunek wiatru „side on”.

Płasko i falki
KiteMotion jest zlokalizowane przy samej plaży, przy odpływie robi się bardzo przyjemna płaska woda i lekkie zafalowanie. jeżeli lubisz pływać na falkach możesz to zrobić na rafie oddalonej ok 1km od brzegu. W okolicy rafy fale załamują się, po jej zewnętrznej stronie tworzy się swell do 3m wysokości.  Kenia jest idealna do nauki foila, którego możesz nauczyć się u nas w szkole!

Warunki wiatrowe
Sezon kitesurfingowy w Kenii zaczyna się z początkiem grudnia i trwa do końca lutego… a czasem nawet do pierwszej połowy marca. W drugim sezonie wiatrowym wiatr rozwiewa się pod koniec maja i trwa do końca września. Kierunek wiatru na Diani Beach to Side/ Side on shore.

W okresie grudzień – marzec  wieje o sile 14 – 25 knots;

W sezonie od czerwca – września wieje o sile 14 – 30 knots.

Temperatura 
Pogoda na Diani Beach i temperatury wody umożliwiają pływanie w samym bikini i boardshortach cały rok! Temperatura powietrza utrzymuje się zawsze około 28°C – 32°C a temperatura wody około 27° i więcej….

W okresie czerwiec – wrzesień temperatura wody może spaść do 24°C więc może przydać Ci się krótka pianka. Ponadto potrzebujesz okulary z gumką ze względu na duże zasolenie wody, lycre która ochroni Cię przed silnym słońcem, kapelusz, krem z wysokim filtrem, osobom początkującym zaleca się zabrać buty neoprenowe.

How to plan kitesurfing trip to Kenya?

Flights and airlines to Kenya

You should check www.skyscanner.com or www.expedia.com to see which airlines can take you to Mombasa Airport and what tickets would cost.

 • Fly straight to Mombasa International Airport and than take a taxi to Diani Beach. Usually it takes 1 – 1,5h drive by car (depending on the traffic and ferry) to the kitesurfing spot in Diani Beach.
 • Alternatively, you could fly from Nairobi International Airport to Diani Beach with small inland flight to Ukunda air strip (Jambojet or Airkenya). If you choose this option you basically land on the beach.

Accommodation at the kitesurfing spot

The most comfortable way to spend your kitesurfing holidays is to book your stay right at the beach near the kite center, this way you will always hang with our kite community. Check accommodation near KiteMotion Kiteschool Diani Beach Kenya.

 • If you need our recommendation where to stay please contact us directly, or check the list of top 10 hotels and resorts we have prepared.

Check  list of Top 10 kitesurfing hotels and resorts.

Airport transport

The flight tickets and accommodation booked? perfect, next step is to reserve your airport transfer with reliable taxi agency.

 • We work with the same reliable taxi agency for years. You can book taxi with us, let us know how many people travel with you and how big is your luggage. To see prices for the taxi go down.

Wiza

Na jakim dokumencie podróży można przekroczyć granicę?

 • Paszport TAK
 • Paszport tymczasowy NIE
 • Dowód osobisty NIE

Do przekroczenia granicy kenijskiej przez obywateli Polski konieczny jest paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z Kenii oraz wiza.

Jak można wyrobić wizę?

Konieczność wyrobienia e-wizy na stronie: www.evisa.go.ke przed przylotem do Kenii.

Okres oczekiwania na wizę powinien wynosić od 2 – 4 dni, zalecamy jednak złożenie aplikacji znacznie wcześniej, 7- 10 dni przed planowanym przylotem do Kenii.

Co potrzebujesz do wyrobienia wizy?

Do wyrobienia wizy potrzebować będziesz: 1 aktualne, kolorowe zdjęcie paszportowe (enface, jasne tło, bez okularów, zamknięte usta), wysokiej jakości, kolorowy skan paszportu (pierwsze 2 strony) w formacie .jpg.

E-visa ważna jest przez 3 miesiące, w tym okresie powinien nastąpić przyjazd do Kenii.

W momencie przekroczenia granicy należy okazać wydrukowaną e-wizę. Służby graniczne stemplują paszport, wydając zezwolenie na 1-3 miesięczny pobyt.

Z obowiązku posiadania e-wizy zwolnieni są małoletni do lat 16 oraz osoby podróżujące przez Kenię tranzytem, które nie opuszczają strefy międzynarodowej lotniska.

Dlaczego powinieneś przylecieć?

Sprawdź co czyni Kenię jednym z ciekawszych miejsc na świecie!

1. Dzika przyroda

Kenia to królestwo dzikich zwierząt, najczęściej kojarzy się z safari i migracją gatunków znanych z najpopularniejszych filmów przyrodniczych. Kenia to pięknie parki narodowe i rezerwaty w których roi się od dzikich zwierząt a ich widok przyciąga turystów z całego świata!

2. Niebo na ziemi…

Diani Beach znajduje się na południowym wybrzeżu Kenii, około 40 km od lotniska w Mombasie. To zdecydowanie najpiękniejsza plaża kenijskiego wybrzeża, a jej pudrowy biały piasek oraz niebieskie i ciepłe wody Oceanu Indyjskiego skradły serca wielu. 

3. Sporty wodne i atrakcje

Miejsce idealne dla rodzin z dziećmi i dla osób towarzyszących które na kajcie nie pływają! Jeżeli lubisz aktywnie spędzać czas na pewno nie będziesz się tu nudził! Oprócz kitesurfingu możesz spróbować wakeboardu, nurkowania, snorkowania, wycieczek i wiele innych!

4. Wycieczki łódką i zachody słońca

Oryginalne łodzie dhowo żeglowały przez setki lat po wodach Afryki! Wybierz się na rejs i odkryj piękne mierzeje które pojawiają się jedynie w określonym czasie! zabierz sprzęt do snoorkowania, ręcznik aby skorzystać z kąpieli słonecznych… a w drodze powrotnej podziwiaj niezapomniany zachód słońca spod żagli starodawnej łodzi.  

5. Tropikalne plemiona i ich kultura

Afryka przyciąga na wiele sposobów! niektórzy z Was przylatują by dotrzeć do dzikich plemion, których tradycja powoli zanika! Przekonaj się sam jak wiele różnych grup etnicznych mieszka w jednym miejscu, ich barwne stroje i ciekawa kultura wzbudza ogromne zainteresowanie i rodzi fascynację tym krajem. W samej Kenii mieszka około 40 różnych plemion.

6. Wszystko co najpiękniejsze

Z czym jeszcze kojarzy nam się Kenia?

Z ogromną różnorodnością ! nie tylko z oceanem i pięknymi plażami… Kenia to także dzika przyroda, malownicze jeziora, wodospady, lasy deszczowe, zapierające dech góry ze słynnym szczytem Kilimanjaro na czele! 

7. W harmonii z naturą

To tutaj obrońcy praw zwierząt codziennie toczą walkę z bestialskimi kłusownikami. Wielkie zaangażowanie lokalnej ludności jest godne podziwu. Cały kraj jest zaangażowany w działania pro ekologiczne, co ciekawe to tutaj za wwiezienie reklamówki foliowej można spotkać się z bardzo surową karą, bowiem kenijskie prawo zakazu używania jednorazowych reklamówek jest najbardziej restrykcyjne na świecie!

8. Migracje rekinów wielorybich

Oko w oko z gigantem! wybierz się na niezapomniane pływanie z olbrzymimi rekinami wielorybimi, to tutaj co roku przypływają w poszukiwaniu planktonu i schronienia. Sezon na podziwianie rekinów trwa od stycznia do marca każdego roku. 

9. Idealne dla miłośników fotografii

Czy Ty także wiecznie szukasz tego perfekcyjnego kadru, pięknego światła czy fascynujących ludzi i historii? Kenia oferuje to wszystko! Zapewniamy Cię, że wrócisz z masą pięknych zdjęć i niezapomnianych wspomnień! 

10. Magiczne i niezapomniane spacery

Kenia to światowy hotspot dla żółwi morskich. Te wspaniałe stworzenia przybywają do linii brzegowej na Diani Beach, budują gniazda i składają jaja. Przy odrobinie szczęścia zobaczysz, jak młode wykluwają się i trafiają do oceanu. 

Transport z lotniska w Mombasie do plaży Diani


Daj nam znać, ile osób podróżuje z Tobą i jak duży jest Twój bagaż. Podamy Ci wycenę zgodnie ze wszystkimi niezbędnymi informacjami.
Z przyjemnością zorganizujemy taksówkę z lotniska do centrum latawców lub do hotelu. Nasz kierowca będzie na Ciebie czekał w hali przylotów i będzie trzymał tabliczkę z Twoim imieniem i nazwiskiem lub logo KiteMotion. Nasze taksówki są znacznie szybsze niż autobusy oferowane przez organizatorów wycieczek, ponieważ po drodze muszą jeszcze wiele przystanków, aby wysadzić gości. Nasza taksówka dotrze do plaży Diani po 1 godzinie – 1,30 minutach jazdy od lotniska w Mombasie.

50 $ / mały samochód
dla maksymalnie 1 osoby, mały bagaż

60 $ / minivan
dla maksymalnie 2 osób, bagaż do latawca

120 $ / autobus
dla maksymalnie 4 osób, bagaż do latawca

*ceny orientacyjne, prosimy o kontakt w celu poznania dokładnej wyceny konkretnego przelewu.

*możliwość zorganizowania busa dla dużej grupy kitesurferów.


  Wiadomość*

  Pola zaznaczone * są wymagane.

  Uprzejmie informujemy, iż wypełnienie i wysłanie formularza jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych zgodnie z zapisami Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (OGÓLNE ROZPORZĄDZENIE O OCHRONIE DANYCH). Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu przesłania materiałów i/lub odpowiedzi na przesłaną wiadomość. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do kontaktu zwrotnego. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest firma KITEMOTION AGNIESZKA SZCZEPAŃSKA, ul. Focha 87 m 32, 42-200 Częstochowa.