Wszystko co powinieneś wiedzieć przed podróżą

KiteMotion Informacja turystyczna

Kiedy wieje w Kenii

KITEMOTION_KENYA-KITESURFING-DIANIBEACH-GALUBEACH-KENIA-AFRYKA-KITE-SURF

Spot uzależniony jest od pływów, bardzo bezpieczny kierunek wiatru "side on".

Płasko i falki
KiteMotion jest zlokalizowane przy samej plaży, przy odpływie robi się bardzo przyjemna płaska woda i lekkie zafalowanie. jeżeli lubisz pływać na falkach możesz to zrobić na rafie oddalonej ok 1km od brzegu. W okolicy rafy fale załamują się, po jej zewnętrznej stronie tworzy się swell do 3m wysokości.  Kenia jest idealna do nauki foila, którego możesz nauczyć się u nas w szkole!

Warunki wiatrowe
Sezon kitesurfingowy w Kenii zaczyna się z początkiem grudnia i trwa do końca lutego... a czasem nawet do pierwszej połowy marca. W drugim sezonie wiatrowym wiatr rozwiewa się pod koniec maja i trwa do końca września. Kierunek wiatru na Diani Beach to Side/ Side on shore.

W okresie grudzień - marzec  wieje o sile 14 - 25 knots;

W sezonie od czerwca - września wieje o sile 14 - 30 knots.

Temperatura 
Pogoda na Diani Beach i temperatury wody umożliwiają pływanie w samym bikini i boardshortach cały rok! Temperatura powietrza utrzymuje się zawsze około 28°C - 32°C a temperatura wody około 27° i więcej....

W okresie czerwiec - wrzesień temperatura wody może spaść do 24°C więc może przydać Ci się krótka pianka. Ponadto potrzebujesz okulary z gumką ze względu na duże zasolenie wody, lycre która ochroni Cię przed silnym słońcem, kapelusz, krem z wysokim filtrem, osobom początkującym zaleca się zabrać buty neoprenowe.

 

nasze

10 dobrych powodów dla których warto przylecieć do Kenii

Dlaczego powinieneś przylecieć?

Sprawdź co czyni Kenię jednym z ciekawszych miejsc na świecie!

Kitesurfing-diani-safari-kenya-africa

1. Dzika przyroda

Kenia to królestwo dzikich zwierząt, najczęściej kojarzy się z safari i migracją gatunków znanych z najpopularniejszych filmów przyrodniczych. Kenia to pięknie parki narodowe i rezerwaty w których roi się od dzikich zwierząt a ich widok przyciąga turystów z całego świata!

kitesurfing-kenya-diani-beach-galubeach-kite-motion-surf-kite

2.Niebo na ziemi

Diani Beach znajduje się na południowym wybrzeżu Kenii, około 40 km od lotniska w Mombasie. To zdecydowanie najpiękniejsza plaża kenijskiego wybrzeża, a jej pudrowy biały piasek oraz niebieskie i ciepłe wody Oceanu Indyjskiego skradły serca wielu. 

kitesurfing-kenya-dianibeach-diani-kenya-kitemotion

3. Sporty wodne i atrakcje

Miejsce idealne dla rodzin z dziećmi i dla osób towarzyszących które na kajcie nie pływają! Jeżeli lubisz aktywnie spędzać czas na pewno nie będziesz się tu nudził! Oprócz kitesurfingu możesz spróbować wakeboardu, nurkowania, snorkowania, wycieczek i wiele innych!

boattrip-kenya-dianibeach-kitemotion-kiteschool

4. Wycieczki łódką i zachody słońca

Oryginalne łodzie dhowo żeglowały przez setki lat po wodach Afryki! Wybierz się na rejs i odkryj piękne mierzeje które pojawiają się jedynie w określonym czasie! zabierz sprzęt do snoorkowania, ręcznik aby skorzystać z kąpieli słonecznych... a w drodze powrotnej podziwiaj niezapomniany zachód słońca spod żagli starodawnej łodzi.  

kenya-tribes-africa-kenia-kitesurfing-kitemotion

5. Tropikalne plemiona i ich kultura

Afryka przyciąga na wiele sposobów! niektórzy z Was przylatują by dotrzeć do dzikich plemion, których tradycja powoli zanika! Przekonaj się sam jak wiele różnych grup etnicznych mieszka w jednym miejscu, ich barwne stroje i ciekawa kultura wzbudza ogromne zainteresowanie i rodzi fascynację tym krajem. W samej Kenii mieszka około 40 różnych plemion.

kitemotion-safari-kenya-africa

6. Wszystko co najpiękniejsze

Z czym jeszcze kojarzy nam się Kenia?

Z ogromną różnorodnością ! nie tylko z oceanem i pięknymi plażami... Kenia to także dzika przyroda, malownicze jeziora, wodospady, lasy deszczowe, zapierające dech góry ze słynnym szczytem Kilimanjaro na czele! 

Untitled design (45)

7. W harmonii z naturą

To tutaj obrońcy praw zwierząt codziennie toczą walkę z bestialskimi kłusownikami. Wielkie zaangażowanie lokalnej ludności jest godne podziwu. Cały kraj jest zaangażowany w działania pro ekologiczne, co ciekawe to tutaj za wwiezienie reklamówki foliowej można spotkać się z bardzo surową karą, bowiem kenijskie prawo zakazu używania jednorazowych reklamówek jest najbardziej restrykcyjne na świecie!

whalesharks-kenya-diving-dianibeach-kitemotion

8. Migracje rekinów wielorybich

Oko w oko z gigantem! wybierz się na niezapomniane pływanie z olbrzymimi rekinami wielorybimi, to tutaj co roku przypływają w poszukiwaniu planktonu i schronienia. Sezon na podziwianie rekinów trwa od stycznia do marca każdego roku. 

safari-kenya-africa-kitemotion-kitesurfing

9. Idealne dla miłośników fotografii

Czy Ty także wiecznie szukasz tego perfekcyjnego kadru, pięknego światła czy fascynujących ludzi i historii? Kenia oferuje to wszystko! Zapewniamy Cię, że wrócisz z masą pięknych zdjęć i niezapomnianych wspomnień! 

turtles-kenya-dianibeach-kitemotion-kitesurfing

10. Magiczne i niezapomniane spacery

Kenia to światowy hotspot dla żółwi morskich. Te wspaniałe stworzenia przybywają do linii brzegowej na Diani Beach, budują gniazda i składają jaja. Przy odrobinie szczęścia zobaczysz, jak młode wykluwają się i trafiają do oceanu. 

visa application kenya

Wiza

Na jakim dokumencie podróży można przekroczyć granicę?

  • Paszport TAK
  • Paszport tymczasowy NIE
  • Dowód osobisty NIE

Do przekroczenia granicy kenijskiej przez obywateli Polski konieczny jest paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z Kenii oraz wiza.

Jak można wyrobić wizę?

Konieczność wyrobienia e-wizy na stronie: www.evisa.go.ke przed przylotem do Kenii.

Okres oczekiwania na wizę powinien wynosić od 2 - 4 dni, zalecamy jednak złożenie aplikacji znacznie wcześniej, 7- 10 dni przed planowanym przylotem do Kenii.

Co potrzebujesz do wyrobienia wizy?

Do wyrobienia wizy potrzebować będziesz: 1 aktualne, kolorowe zdjęcie paszportowe (enface, jasne tło, bez okularów, zamknięte usta), wysokiej jakości, kolorowy skan paszportu (pierwsze 2 strony) w formacie .jpg.

E-visa ważna jest przez 3 miesiące, w tym okresie powinien nastąpić przyjazd do Kenii.

W momencie przekroczenia granicy należy okazać wydrukowaną e-wizę. Służby graniczne stemplują paszport, wydając zezwolenie na 1-3 miesięczny pobyt.

Z obowiązku posiadania e-wizy zwolnieni są małoletni do lat 16 oraz osoby podróżujące przez Kenię tranzytem, które nie opuszczają strefy międzynarodowej lotniska.

How to plan your holidays?

Flights and airlines to Kenya

You should check www.skyscanner.com or www.expedia.com to see which airlines can take you to Mombasa Airport and what tickets would cost.

  • Fly straight to Mombasa International Airport and than take a taxi to Diani Beach. Usually it takes 1 - 1,5h drive by car (depending on the traffic and ferry) to the kitesurfing spot in Diani Beach.
  • Alternatively, you could fly from Nairobi International Airport to Diani Beach with small inland flight to Ukunda air strip (Jambojet or Airkenya). If you choose this option you basically land on the beach.

Accommodation at the kitesurfing spot

The most comfortable way to spend your kitesurfing holidays is to book your stay right at the beach near the kite center, this way you will always hang with our kite community. Check accommodation near KiteMotion Kiteschool Diani Beach Kenya.

  • If you need our recommendation where to stay please contact us directly, or check the list of top 10 hotels and resorts we have prepared.

Airport transport

The flight tickets and accommodation booked? perfect, next step is to reserve your airport transfer with reliable taxi agency.

  • We work with the same reliable taxi agency for years. You can book taxi with us, let us know how many people travel with you and how big is your luggage. To see prices for the taxi go down.

book

Airport transfer

Transport from Mombasa airport to Diani Beach

Please let us know how many people travel with you and how big is your luggage. We will give you pricing according to all needed infos.

We will be more than happy to arrange a taxi from the airport to the kite center or to the hotel. Our driver awaits you in the arrival hall and will be holding up a sign with your name or KiteMotion logo.  Our taxis are much faster than the tour operator shuttles as they still have to make many stops on the way to drop off their guests. With our taxi you will reach Diani Beach after 1h - 1,30 minutes drive from Mombasa airport.

50$ / small car

for max 1 guest, small luggage   

60$ / mini van

for max 2 guests, kite luggage 

120$ / bus

for max 4 guests, kite luggage 

* approximate prices, please contact us to know exact quotation for your particular transfer.

* also possible to arrange bus for a big group of kitesurfers.

Sprawdź co u nas w social mediach!