Wiatr na Diani Beach

Diani Beach to przepiękna biała plaża, ciągnąca się na południowym wybrzeżu od Mombasy.

KiteMotion to jedna firma i dwie przepiękne lokalizacje!

Szkoły KiteMotion zlokalizowane są : Diani Beach centrum w Hotelu Flamboyant oraz w części Diani / Galu blisko Hoteli Neptune (Neptune Paradise, Neptune Village, Neptune Boutique). Planując wakacje warto sprawdzić lokalizacje szkół KiteMotion na Google Maps.

Kiedy przyjechać?

Wyróżniamy dwa sezony wiatrowe, łącznie 6 – 7 miesięcy wiatru. Szkoły KiteMotion otwarte są każdego roku od grudnia do pierwszej połowy marca, a także w drugim sezonie od czerwca do pierwszej połowy września, wtedy właśnie warunki do uprawiania kitesurfingu są najlepsze.

Wiatr i temperatury:

Grudzień – pierwsza połowa marca. Wiatr z północy o sile średnio 18-22 węzły. Wieje bezpośrednio znad oceanu, wiatr jest równy i pewny. Jest to kenijskie lato więc temperatury są bardzo wysokie, zarówno woda jak i powietrze mają powyżej 30+ , do tego dochodzi wysoka wilgotność. Czysto niebo, spokojne morze. Woda bardzo ciepła, nie ma potrzeby pływania w piance.

Czerwiec – pierwsza połowa września. Wiatr z południa o sile od 12 do 28 węzłów. Od maja do lipca pojawiają się fale do wave’a, w tym samym okresie występują też deszcze. Temperatura 25+ (zarówno wody jak i powietrza) ale zdarzają się też chłodniejsze dni, polecamy zabrać koszule z długim rękawem, krótką piankę.

Charakterystyka spotu przed szkołą KiteMotion:

Biała, pudrowa plaża, jej szerokość zależy od pływów. Szkolenia odbywają się w wodzie do pasa, tuż przy lini brzegu. Przy odpływie spot robi się dość płaski, przy przypływie wchodzi lekki czop. Obok naszych szkół tworzą się przepiękne sand banki z super płaską wodą, to ulubione miejsce wszystkich osób ćwiczących freestyle.