Gdzie uprawiać kitesurfing zimą?

Prędzej czy później każdy zada sobie to pytanie. 

Gdzie na kitesurfing zimą ?

Polskie lato dobiega końca, wrzesień to czas aby łapać ostatnie podmuchy wiatru i jeszcze przez chwilę pocieszyć się pływaniem na europejskich spotach. Niestety temperatura powierza jak i wody powoli spadają, z dnia na dzień kempingi pustoszeją a Wy rozmyślacie jakby tu przedłużyć sezon…

Na szczęście kitesurfingowych miejscówek i wietrznych spotów jest pełno i nawet jeśli w Polsce sezon się kończy, to zapewne gdzieś na świecie właśnie zaczyna. Bardzo dobrze znane spoty w Brazylii w okresie jesiennym cieszą się dużą popularnością, ale niestety w listopadzie i grudniu kultowe laguny brazylijskie dostarczają mniej wiatru i aby go znaleźć trzeba udać się dalej na północ… a to już długa wyprawa z lotniska w Fortalezie i nie każdy ma czas oraz ochotę na takie dalekie wojaże.

I tu pojawia się nasz spot w Kenii, od 2015r spędziliśmy już wiele sezonów na kenijskim wybrzeżu, przez te kilka lat kiedy organizowaliśmy wyjazdy do tego pięknego miejsca dało się zaobserwować rosnącą liczbę kitesurferów. Dzisiaj śmiało mogę powiedzieć, że Kenia i Diani Beach jest najczęsciej wybieraną kitesurfingową destynacją zimą!

Więc jeżeli i Ty chcesz popływać na kajcie zimą, szukasz szybkich i bezpośrednich lotów oraz wygodnego transportu do hotelu, może warto rozważyć Diani Beach? Już teraz latają bezpośrednie czartery z Warszawy, Katowic i Wrocławia. Dotarcie do Afryki na kitesurfing nigdy nie było tak proste!