Niezbędnik kitesurfera

Co zabrać na wyjazd?

Wyróżniamy dwa sezony wiatrowe, podczas których prócz kierunku wiatru da się również wyczuć różnicę w temperaturze.
Grudzień – Marzec to kenijskie lato więc temperatury powietrza potrafią sięgać do 32 stopni i wtedy potrzebujemy kremy z wysokim filtrem, wysoki faktor to podstawa, jak również rash vest z długim rękawem dla osób pływających, czapka z daszkiem, okulary z filtrami. 

W sezonie czerwiec – wrzesień temperatury powietrza w ciagu dnia sięgają 28 stopni, a temperatura wody to przeważnie około 24-25 stopni, warto zabrać neoprenowy ocieplacz lub krótką piankę. My pływamy w piance bardzo rzadko. W niezbędniku powinny znaleźć się buty neoprenowe, zwłaszcza dla osób początkujących którym zdarza się chodzić po dnie podczas nauki.

Waluta:

Walutą w Kenii jest kenijski szyling, można wymienić pieniądze na lotnisku w każdym kantorze lub na Diani Beach w jednym z supermarketów. Najlepiej przywieźć USD wydane po 2006 roku oraz euro. W szkole KiteMotion choć ceny za serwisy podane są w euro to można płacić każdą z tych walut. Można także płacić kartą Visa, doliczamy jednak 3% service charge.

Wtyczki brytyjskie, warto wpakować do swojej torby adaptery turystyczne do kontaktów, można je także kupić na Diani Beach w jednym ze sklepów.

Repelant np. Mugga –  można kupić online.